Cechy dobrej strony internetowej

Żyjemy w czasach, w których praktycznie każdy przedsiębiorca zmuszony jest założyć swoją stronę internetową. Jednak należ pamiętać, że strona internetowa jest swego rodzaju wizytówką i reklamą firmy. A zatem musimy zadbać, aby potencjalny klient wchodząc na naszą stronę, chciał skorzystać z usług naszej firmy. Na co szczególnie zwrócić uwagę?

Istnieją pewne cechy dobrej strony internetowej. Warto o nich pamiętać tak, aby przyciągnąć jak najwięcej klientów. Co więcej- pamiętać o tym muszą nie tylko osoby, które same tworzą swoją stronę www, lecz również ci, którzy zlecają stworzenie strony komuś innemu. Bowiem czasem informatycy tworzą świetnie stronę pod względem technicznych, natomiast nie dostosują jej do profilu naszej firmy.

Przede wszystkim zatem strona internetowa musi być przejrzysta. Klient nie może mieć żadnych problemów ze znalezieniem jakichkolwiek informacji. Szczególnie warto zwrócić uwagę na to, czy da się bez problemu znaleźć dane kontaktowe. Co więcej- należy pamiętać o tym, aby zastosować czytelną czcionkę.

Następnie należy spojrzeć na barwy zastosowane na stronie oraz wszelkie animacje, obrazki itp. Nie mogą one być nieczytelne, niewyraźne, kolory muszą pasować do siebie. Ponadto warto zdecydować się na dwa, góra trzy kolory główne na stronie.

A na koniec- należy zwrócić także pewną uwagę na całość strony. Czcionka, ilustracje, kolory, styl pisania tekstów muszą do siebie wzajemnie pasować, a ponadto pasować do odbiorcy, do którego chcemy dotrzeć.

Comments are closed.