Co odróżnia dobre strony od tych złych

Stron internetowych w sieci są miliony. Większe i mniejsze, lepsze i gorsze. Niektóre są naprawdę świetne, ale znajdziemy także takie, które są po prostu okropne. Czym się od siebie różnią? Przede wszystkich twórcy tych złych stron internetowych w trakcie ich tworzenie nie trzymali się podstawowych zasad. A to wielki błąd, ponieważ najczęściej potem się tego bardzo żałuje. Oto te zasady:

1. Funkcjonalność strony. Tworząc serwis internetowy musimy dokładnie przemyśleć jego strukturę. Pracę powinniśmy rozpocząć od przygotowania mapy strony.
2. Czytelność serwisu. Tworzona strona internetowa musi być dla użytkownika czytelna. Musi wiedzieć gdzie się znajduje, gdzie musi kliknąć od odszukać dane, które go interesują.
3. Treści na stronie. Naprawdę nad tym popracujmy. Na stronie umieszczajmy tylko unikalne i wartościowe dla użytkownika treści.
4. Tempo. Nikt nie lubi czekać zbyt długo, aż strona się załaduje. Pamiętajmy o tym tworząc stronę. Szybkość jej działania powinna być odpowiednia.
5. Aktualizacje. Każdą stronę internetową musimy aktualizować. Użytkownik musi widzieć, że strona "żyje". Niestety wielu twórców tych złych stron nad nie daje na stronie możliwości jej aktualizacji kiedy prace nad stroną się zakończą.

Comments are closed.