Co to jest hosting i jak go wybrać?

Podczas tworzenia strony www spotykamy się nieraz z trudnym informatycznym językiem, który obfituje w przeróżne pojęcia, których nie rozumiemy. Jedno z nich to hosting. Co to jest?

Otóż hosting jest to inaczej opcja udostępnienia miejsca na pracującym całą dobę komputerze, który dodatkowo non stop podłączony jest do sieci internetowej. Taki komputer nosi nazwę serwera. Jeśli taki komputer nie działa dobrze, nasza strona również nie będzie działać poprawnie- może się zacinać, długo ładować, co z kolei zniechęci internautów. Dlatego warto dokładnie przejrzeć oferty firm, w których możemy wykupić funkcję hostingu. Na co musimy patrzeć?

Przede wszystkim spójrzmy na uptime. Jest to inaczej procentowy czas bezawaryjnego działania serwera. Prawidłowo wartość ta powinna wynosić 99%. Warto wybrać firmę hostingową, która zagwarantuje nam tę wartość i zapewni ewentualny zwrot pieniędzy. Następnym parametrem, na który warto zwrócić uwagę, jest przestrzeń dyskowa. Normalnie wystarczy około 200 MB, jednak jeśli na naszej stronie będziemy mieć wiele zdjęć, filmów i obrazków warto zainwestować w nieco większą przestrzeń. Należy również spojrzeć na transfer- bezpieczna wartość to 40 GB.

Jeśli dobrze pomyślimy nad wyborem firmy hostingowej zagwarantujemy sobie brak problemów z funkcjonowaniem naszej strony.

Comments are closed.