Czego nie zamieszczać w internecie?

Żyjemy dzisiaj w czasach, w których tworzenie stron www czy blogów jest już praktycznie normą. Wiele osób postanawia podzielić się w sieci swoimi zainteresowaniami, takimi jak moda, gotowanie itp, a niektórzy wykorzystują strony internetowe jako wizytówki, reklamy własnej firmy, czy też nawet jako miejsce do prowadzenia biznesu.

Warto jednak pamiętać, że, choć internet jest bardzo anonimowy, to niestety nie wszystko możemy w nim zamieścić. Na co zwrócić uwagę podczas tworzenia strony www tak, aby nie przysporzyć sobie niepotrzebnych kłopotów?

Przede wszystkim na własnych stronach, czy też blogach zamieszczajmy tylko takie obrazki, czy ilustracje, do których mamy prawa autorskie albo też które znajdują się w domenie publicznej, czyli mogą być wykorzystane przez każdego. Ponadto korzystajmy z legalnego oprogramowania.

W internecie nie można również zamieszczać treści obraźliwych, wulgarnych. Zatem nawet posługując się językiem potocznym wystrzegajmy się niestosownych sformułowań. Warto także pamiętać, że nie można nikogo obrażać, ani zamieszczać wizerunku danej osoby, bez jej wcześniejszej zgody.

Jeśli nie będziemy uważać na powyższe sprawy, możemy łatwo ściągnąć na siebie wiele kłopotów. Warto bowiem jeszcze nadmienić, że większość firm hostingowych jasno w regulaminie określa, że nie posiada odpowiedzialności za działalność użytkowników, zatem cała ewentualna wina spada na nas.

Comments are closed.