Dlaczego klienci uciekają z Twojej strony

Masz stronę internetową, jednak coś jest nie tak. Analizujesz statystyki i zauważasz, że strona co prawda notuje bardzo duża ilość wejść, ale jednocześnie spora ilość użytkowników szybko z niej ucieka. Niestety taka sytuacja zdarza się dosyć ciężko. Głównym tego powodem jest to, że w momencie tworzenia strony internetowej zapomnieliśmy, że nie robimy jej dla siebie, ale dla użytkowników. Dlatego tworząc stronę pamiętaj, aby była ona dostosowana do użytkowników. Oto trzy główne powody, przez które użytkownicy uciekają z Twojej strony.

1. Źle skonstruowane menu. Kiedy wchodzimy na stronę internetową szukamy menu celu przejścia na podstrony z informacjami, które nas interesują. Niestety ten element jest często źle robiony. Menu jest zbyt rozbudowane przez co użytkownik się gubi.
2. Bałagan na stronie. Strona internetowa powinna być uporządkowana. Unikaj bałaganu na stronie. Użytkownik od razu powinien zorientować się gdzie co jest.
3. Treść. Każda strona ma jakiś tytuł. Kiedy klikamy w link do strony oczekujemy konkretnych treści. Najgorszy błąd to mylący tytuł. Wchodzimy na stronę i znajdujemy coś czego w ogóle nie szukaliśmy.

Tworząc stronę internetową zawsze miejmy na uwadze wyżej wymienione zasady.

Comments are closed.