Jak zrobić dobrą stronę www

Samo stworzenie strony internetowej to żadna sztuka. W obecnych czas jest to możliwe dla każdego. Nie trzeba nawet znać żadnego języka programowania. Wystarczy skorzystać z wielu dostępnych kreatorów stron, które w sposób intuicyjny poprowadzą nas krok za krokiem. Zatem zrobienie strony to nic trudnego, prawdziwą sztuką jest zrobić dobrą stronę. Aby to zrobić warto poznać kilka zasad jakimi powinniśmy się kierować Oto najważniejsze z nich.

Dobrze przemyśl czego strona ma dotyczyć. Oczywiście stworzyć stronę możesz na jakikolwiek temat. Jednak zastanów się czy tematyka Twojej strony kogoś zainteresuje. Nie tworzymy przecież stron dla samych siebie.

Dobrze dobieraj kolory. Mowa tutaj przede wszystkim o doborze koloru tła oraz czcionki. Nie mogą się one ze sobą zlewać. Tekst musi być czytelny na stronie. Podobnie jest z szatą graficzną. Nie przesadzaj z grafiką. Strona ma użytkowników przyciągać, a nie ich odpychać.

Tworząc stronę zrób sensową nawigację. Użytkownik musi w prosty i jasny sposób poruszać się po stronie. Powinien wiedzieć zawsze gdzie się znajduje i jak wrócić do poprzednich treści.

Ostatnia zasada dotyczy języka. Dbaj o niego na swojej stronie. Treści powinny trzymać się zasad ortografii i interpunkcji.

Comments are closed.