Jakie pytania należy sobie zadać tworząc stronę internetową?

Dzisiaj strona internetowa to swego rodzaju reklama. Klient przeglądając ją może albo poczuć się zachęcony do skorzystania z usług, albo zrezygnować nawet z zapoznania się z jej ofertą. Jak stworzyć stronę internetową tak, aby zachęcić każdego do jej przejrzenia?

Przede wszystkim należy zadać sobie kilka pytań- czy strona jest wiarygodna? Tu warto zaznaczyć, że wiarygodność nie oznacza tylko i wyłącznie podanie w pełni prawdziwych informacji. Trzeba również unikać sformułowań typu „na pewno“, „zawsze“. Lepiej postawić na konkretne, rzeczowe informacje. Warto także nadmienić, że jeśli klient nie będzie mógł znaleźć danych kontaktowych, albo jeśli nie umożliwimy kontaktu podając numer telefonu albo adres mailowy to takie postępowanie także zaburzy wiarygodność.

Następnie należy zadać sobie pytanie- czy nasza strona jest profesjonalna? Klient przeglądając naszą stronę, bez względu na to, czy jest to strona nowego salonu tatuażu czy też urzędu miasta, musi mieć poczucie, że znamy się na tym, co robimy, a ponadto, że podchodzimy do pracy profesjonalnie. A zatem barwy, ilustracje, czcionka, styl pisania muszą być w pełni dostosowane do naszych odbiorców.

Co więcej- klient musi mieć poczucie, że zostanie dobrze przyjęty. W związku z tym warto zadać sobie pytanie, czy stwarzamy wizerunek firmy przyjaznej, w której pracuje miły i zgrany zespół ludzi. Należy spojrzeć, czy cennik jest dostępny, czy w sposób przejrzysty opisana jest oferta, czy zamieściliśmy godziny otwarcia itp.

Comments are closed.