Na co zwrócić uwagę projektując własną stronę internetową?

Dzisiaj coraz więcej osób zakłada swoją stronę internetową. Niektórzy robią to w celach biznesowych, prezentując tym samym swoją firmę w internecie, inni zaś chcą po prostu zaprezentować innym ludziom swoje podróże, pasje, światopogląd. Bez względu na funkcję naszej strony, cel wszystkich jest jeden- strona musi przyciągnąć jak najwięcej internautów. Niestety sama treść, choćby i świetna, nie wystarczy. Jak zatem zapewnić sobie sukces?

Przede wszystkim należy dobrze zaprojektować stronę internetową, zadać o jej wygląd. Zacznijmy zatem od kolorów. Najlepiej będzie, jeśli wybierzemy dwa- trzy główne kolory i do nich dopasujemy resztę. Ważne jest, aby nie było między nimi zbyt dużego kontrastu. Jeśli nie potrafimy dobierać kolorów warto skorzystać z już gotowych zestawów opracowanych przez specjalistów. Co więcej- menu musi być przejrzyste, czcionka czytelna, Ponadto nie wstawiajmy zbyt dużo animacji czy obrazków. Jeśli prowadzimy stronę z fotografią albo też różne obrazki są nam potrzebne jako ilustracje do czegoś musimy zadbać o ich przejrzystość.

Strona zaprojektowana zgodnie z powyższymi zasadami na pewno przyciągnie internautów i zachęci ich do dalszej lektury i do poznawania strony.

Comments are closed.