Opłacalność WordPress’a przy tworzeniu stron internetowych.

Być może nie dla wszystkich znane jest pojęcie 'Wordpress' i nie wiedzą z czym się go tak naprawdę je. Fundamentalnym założeniem tej platformy jest możliwość tworzenia blogów, oraz coraz częściej również stron internetowych o całkiem dobrze rozbudowanym wewnętrznym layout'cie.

Jest on obecnie jedną z najpopularniejszych i najczęściej używanych aplikacji, którą możemy śmiało wykorzystać jeśli zamierzamy utworzyć naszego własnego bloga, jeśli chcemy wygenerować nasza własną stronę internetową, lub w przypadku gdy pragniemy prowadzić sklep internetowy, to WordPress również dobrze sobie z tym zadaniem poradzi.

Wiele osób jednak twierdzi, że wszystkie udogodnienia jakie oferuje WordPress są darmowe i zwolnione z jakichkolwiek kosztów, a my zatem mamy możliwość korzystać ze wszystkich jego funkcjonalności bez ograniczeń. Niestety tak nie jest. Niech przykładem posłuży tutaj idea hostingu strony internetowej, którą tworzymy. Nasz strona musi być przechowywana na jakimś serwerze, i choć koszt rocznej opłaty za tę usługę nie jest niebotycznie wysoki, to musimy liczyć się z koniecznością uiszczenia opłaty za tzw. hosting. Drugim istotnym aspektem jest nazwa domeny, którą posiadamy. Zakładając, że chcemy mieć całkowicie unikalną domenę, bez nazwy wordpress w jej nazwie, wtedy również musimy trochę do tego dopłacić.

Są to stosunkowo niewielkie opłaty, lecz trzeba być świadomym tego, że jakieś koszty pokryć będziemy musieli.

Comments are closed.