Rodzaje hostingu

Tworzenie stron www jest dzisiaj naprawdę bardzo prostą sprawą. Czasem jednak możemy poczuć się nieco skołowani specyficznym informatycznym językiem i nie wiemy, co zrobić. Idealnym tego przykładem jest wybór hostingu. Co to jest i jakie są rodzaje hostingu- o tym będzie ten artykuł.

A zatem hosting jest to inaczej udostępnienie miejsca na komputerze, który cały czas podłączony jest do sieci internetowej. Jest to konieczne, aby nasza strona internetowa zaistniała w sieci. A jakie mamy możliwości wyboru hostingu?

Podstawową formą hostingu jest hosting współdzielony. Różne strony podłączone są do swego rodzaju serwera nie istniejącego fizycznie, którego pamięć, zasoby czy moc procesora wyłączone są z kolei z serwera istniejącego jako fizyczny komputer. Jest to najtańsza opcja, jednak musimy liczyć się brakiem gwarancji wydajności. Jednak jest to świetne rozwiązanie dla blogów, stron o naszych pasjach, małych firm itp.

Kolejną możliwością jest możliwość skorzystania z serwera VPS. Upraszczając- wtedy wspomniany wyżej serwer nie istniejący fizycznie jest do naszej wyłącznej dyspozycji. Możemy jego parametry dowolnie zmieniać w ramach naszych potrzeb. To jest już droższa opcja dedykowana firmom, które potrzebują już rozbudowanych stron.

A ostatnią możliwością są serwery dedykowane. Wtedy otrzymujemy na własność fizyczny komputer. Jest to jednak bardzo kosztowna opcja, nadająca się w zasadzie tylko do dużych firm.

Comments are closed.