Tworzenie stron www

Wiele osób chciałoby mieć swoją stronę internetową. Niektórym ułatwiłoby to znacząco prowadzenie własnego biznesu, inni z kolei chcą pochwalić się światu swoimi pasjami i zainteresowaniami. Panuje jednak powszechne przekonanie, że tworzenie stron www to proces niezwykle skomplikowany, do którego potrzeba wybitnego programisty.

Nic bardziej mylnego. Dzisiaj, aby stworzyć własną stronę wystarczy znaleźć odpowiedni dla nas kreator stron oraz firmę hostingową. Warto tu nadmienić, że wiele firm hostingowych wychodzi początkującym użytkownikom na przeciw i logując się na stronie takiej firmy i opłacając tam konto, mamy od razu możliwość skorzystania na miejscu z wielu kreatorów stron oraz z zarejestrowania swojej domeny.

A zatem- wybieramy na początek firmę hostingową. Warto tu spojrzeć na uptime, czyli wskaźnik obrazujący bezawaryjne działanie serwera. Powinien on wynosić 99%. Dobrze jest zainwestować w usługi firmy, która gwarantuje nam wspomnianą wyżej wartość oraz zwrot pewnej sumy w przypadku, jeśli uptime będzie niższy.

Kiedy już wybierzemy firmę, rejestrujemy tam swoją domenę, czyli adres naszej strony i przechodzimy do projektowania jej. Proces kreowania strony wcale nie jest trudny. Warto w tym celu skorzystać z jednego z naprawdę wielu szablonów dostępnych- często za darmo- w internecie. I to właściwie wszystko!

Nie czekaj zatem, pokonaj lęk i spróbuj stworzyć własną, ciekawą stronę internetową!

Comments are closed.